Oświetlenie salonu w stylu loftowym

Styl loftowy we wnętrzach już dawno zdobył nasze uznanie. Klimat rodem ze starych, amerykańskich fabryk coraz częściej gości w naszych reprezentacyjnych salonach. Poznaj kultowe detale, które nadają całej aranżacji typowo industrialnego charakteru, szczególną uwagę zwróć na dekoracyjne oświetlenie, które ożywia przestrzeń i zawsze ją nieco ociepla. 

Lampy w stylu loft 

Żarówki Edisona, to chyba już symbol stylu loftowego. Sprawdzają się zawsze doskonale, ale tylko wtedy, kiedy mają pełnić funkcję dekoracyjną, uzupełniającą. Dają ciepłe światło, ale delikatne i lekkie, które nie jest zazwyczaj wystarczające, aby korzystać z salonowej przestrzeni w pełnym komforcie. 

Wybierając oświetlenie do salonu loft, uwzględnij nie tylko jego rodzaj, ale również unikalny styl i obudowę. Oprócz standardowego klosza z trwałej tkaniny wybierz lampy drewniane – sklep Lamkur oferuje ich naprawdę ogromny wybór. Musisz wiedzieć, że drewno jest jednym z podstawowych materiałów wykończeniowych w aranżacjach loftowych. To dlatego, że nadaje nieco przytulności surowym cegłom czy surowej strukturze betonu. 

Kolory lamp w loftowym salonie 

Kinkiety, klosze i obudowy oświetlenia, które są idealne do salonów w stylu loft, mogą być z naturalnego drewna albo w kolorze czarnym, złotym bądź miedzianym. Jeśli oświetlenie ma stanowić jednocześnie dekor, można stawiać na kształtne bryły, świetnie sprawdzają się heksagony.