Dlaczego warto wybrać umywalkę nablatową?

Umywalki są niezbędnymi elementami wszystkich łazienek. To one pozwalają na wygodne i swobodne mycie rąk, twarzy czy zębów, a także na inne drobne czynności, jak choćby namoczenie zabrudzonego ubrania czy też umycie jakiegoś przedmiotu. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, która umywalka będzie najlepsza. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują sobie modele nablatowe.

Dużo miejsca pod blatem dla wygody

Pierwsza zaleta, jaką cechują się umywalki nablatowe, to pozostawienie sporej ilości miejsca pod blatem. Z całą pewnością każdy, kto chciałby schować coś na półce pod umywalką, pragnie mieć tam jak najwięcej miejsca na akcesoria. I właśnie w tej sytuacji ten rodzaj umywalki sprawdza się najlepiej. Cała misa znajduje się bowiem wyżej i nie ogranicza w żaden sposób przestrzeni.

Wyższe brzegi

Kolejnym cennym walorem umywalki nablatowej jest możliwość wybrania sobie takiej, która ma wysokie, idealnie proste brzegi. Dla wielu osób to sposób na zabezpieczenie blatu przed lejącą się wodą i rozchlapywaniem, które szczególnie często pojawia się u dzieci. Wysokie brzegi wyraźnie zmniejszają szansę na to, że woda będzie lała się po blacie.

Nowoczesny i stylowy design

W łazience liczy się nie tylko jej funkcjonalność, ale również wygląd. Dlatego wielu z nas wybiera umywalki nablatowe ze względu na ich specyficzny design, który doskonale wpisuje się w nowoczesne i minimalistyczne trendy. Jednocześnie sprawia, że łazienka nabiera unikatowego charakteru w zależności od wybranego kształtu umywalki. To świetny sposób, by podkreślić jej najważniejsze cechy.