Jonizatory wody

Wiele mówi się obecnie o jonizatorach wody. Z racji tego, że coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego trybu życia, jonizatory wody mogą okazać się naszym sprzymierzeńcem. Nie da się ukryć, że jest to nowość i innowacja, która dopiero niedawno weszła na polski rynek, jednak od razu wzrosło zainteresowanie jonizatorami wody. Dlaczego więc warto go posiadać?

Zalety płynące z posiadania jonizatora wody

Wiele osób zastanawia się, jak jonizator wody właściwie działa. Otóż posiada on zarówno anodę dodatnią, jak i ujemną katodę. Wówczas następuje proces elektrolizy, a w wyniku tego na stałe rozłączają się substancje o właściwościach zasadowych i właściwościach kwasowy. W efekcie mamy dwa rodzaje wody: alkaliczną i kwasową. Woda alkaiczna jest najlepsza świeżo po zjonizowaniu przez jonizatory wody. Można ją co prawda przechowywać, jednak wówczas znikają jej właściwości prozdrowotne. Zaleca się więc ją spożywać do 12 godzin po jej wytworzeniu. Wspomnieliśmy już, że przy jonizatorach wody powstaje również woda kwasowa. Ona również nadają się do użytku domowego- możemy z jej pomocą myć warzywa i owoce, a nawet wykorzystać do mycia włosów. Woda alkaiczna ma następujące właściwości:

  • odkwasza organizm i pozwala pozbyć się toksyn
  • dotlenia komórki organizmu
  • zapobiega otyłości i cukrzycy
  • wzmacnia system odpornościowy
  • spowalnia procesy starzenia się
  • zapobiega uczuciu chronicznego zmęczenia

Nie da się więc ukryć, że zalety wody alkalicznej są nieocenione. Co więcej dzięki urządzeniom jakimi są jonizatory wody, możemy mieć jej pod dostatkiem we własnym gospodarstwie domowym. Nie tylko będzie miało to korzyści dla nas, ale również dla środowiska- gdyż nie zmarnuje się nawet kropla wody.