W jakich wnętrzach pasują pufy pikowane?

Meble pikowane prezentują się ekskluzywnie. Są znakomitym wyposażeniem wnętrz luksusowych oraz tych skromniejszych, ale emanujących ciepłem. Kojarzą się ze stylem klasycznym. Co jednak z aranżacjami minimalistycznymi i surowymi? Czy pufa pikowana będzie pasować?

Pufy we wnętrzu klasycznym i romantycznym

Charakterystyczna dla stylu klasycznego jest ozdobność mebli. Mają urozmaicenia, które nie grają innej roli, jak tylko dodawanie meblom piękna. Pikowanie to takie właśnie urozmaicenie. Dzięki niemu meble stają się ozdobą wnętrza. Warto wybrać pufy pikowane, jeśli wnętrze jest klasyczne. Idealnie komponują się z takim wystrojem. Dają efekt przepychu i czynią przestrzeń piękniejszą.

Pasują także do każdego innego stylu, który nawiązuje do eleganckiej klasyki. Wspaniale wygląda taka pufa we wnętrzu romantycznym. Jest piękna, a urządzając tak przestrzeń, dba się o piękno. Można wybrać pufę pikowaną kremową, różową, seledynową lub inną w delikatnym kolorze. Styl romantyczny kojarzy się z kobiecością. Mebel w takim kolorze podwójnie będzie pasować do aranżacji romantycznej. Pufa jest piękna i w delikatnym, kobiecym kolorze.

Pufa pikowana i nowoczesny minimalizm

Meble dobiera się do wnętrza na zasadzie podobieństwa albo kontrastu. To oznacza, że pufy pikowane to dobry wybór przy aranżacji nowoczesnej. Nie dotyczy to tylko wystroju luksusowego. Do takiego oczywiste jest, że pasują. Ważne jest tylko, by miały proste, spokojne formy. Pufa może być kwadratowa, prostokątna albo na planie koła. Nie potrzeba jej innych ozdób poza pikowaniem. Takie meble warto też wybierać do aranżacji skrajnie minimalistycznych. Ekskluzywna pufa w takim wnętrzu pozornie nie pasuje, ale tak naprawdę jest do niego idealna. Wstawienie jej zapewnia kontrast, który czyni przestrzeń bardziej interesującą. Warto wybrać pufę z pojemnikiem, bo w takim wnętrzu przyda się dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych rzeczy.

Jeśli tak wyrazista pufa wydaje się nie pasować, to jeszcze nie oznacza, że nie warto jej wybrać. Można tak zrobić dla urozmaicenia aranżacji. Wybiera się pufy pikowane nawet do surowych wnętrz industrialnych. Muszą jednak mieć prostą formę i kolor, który pasuje np. szary. puf modułowy