Numer telefonu

Nawet jeśli nasza książka telefoniczna jest zapisana po brzegi, z pewnością nie mamy numerów do wszystkich osobników, jacy żyją na tym świecie. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb. Najczęściej w tego typu chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, bo przecież nie każde obce telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu może należeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od razu zrobić użytek z witryny, która interesuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić telefon kolegi, który potrzebuje naszej pomocy.