Jak zaaranżować przestrzeń pokojów socjalnych dla pracowników?

Kiedy planujesz zaprojektować pomieszczenia socjalne dla pracowników, ważne jest, aby wiedzieć, jakie środowisko społeczne jest potrzebne. Środowiska społeczne nie są takie same dla wszystkich pracowników. Niektórzy potrzebują cichego miejsca do pracy, podczas gdy inni chcą aktywnej przestrzeni, w której mogą rozmawiać ze swoimi kolegami.

Musisz wziąć pod uwagę te fakty podczas aranżacji przestrzeni pomieszczeń socjalnych dla pracowników:

Przeznaczenie każdego pokoju

Ustal, do czego będzie wykorzystywany każdy pokój i ustaw go odpowiednio. Na przykład, jeśli masz w swoim biurze pokoje spotkań i sale konferencyjne, to w jednym pokoju powinny być stoły i krzesła, a w innym wygodne fotele.

Wielkość każdego pokoju 

Wielkość każdego pokoju określi, ile osób może wygodnie pomieścić. Na przykład, jeśli masz duże sale konferencyjne z siedzeniami od ściany do ściany i bez stołów lub krzeseł, to tylko 30 osób może wygodnie zmieścić się w tej przestrzeni w jednym czasie. Jeśli natomiast dysponujesz mniejszymi salami konferencyjnymi wyposażonymi w stoły i krzesła, wówczas w takich pomieszczeniach może się wygodnie zmieścić 60 osób.

Rodzaj mebli potrzebnych w każdym pomieszczeniu

Należy również pomyśleć o rodzaju mebli, które najlepiej sprawdzą się w każdej przestrzeni. Na przykład, niektóre biura mogą chcieć mieć nowoczesne meble, podczas gdy inne mogą preferować tradycyjne meble w swoich salach konferencyjnych. Nie można też zapomnieć o przestrzeniach typu łazienka czy kuchnia, gdzie szczególnie przydatny może okazać się zlew ze stali nierdzewnej. Warto zwrócić uwagę na wszelkie istotne podłączenia, aby w przyszłości niczego ważnego nie zabrakło.