Jak wybrać kocyk tkany?

Kocyk tkany charakteryzuje się wysoką jakością i doskonałym wykonaniem. Jest zrobiony z naturalnych materiałów, które są bardzo wytrzymałe i nie rozciągają się. Wygląda dostojnie w wózku lub w łóżeczku dziecięcym, a do tego jest ekologiczny.

Zalety kocyka tkanego:

  • Wysoka wytrzymałość, kocyk nie zmienia swojego kształtu po praniu oraz się nie rozciąga.
  • Szybko schnie, dzięki naturalnym materiałom nie jest ciężki i schnie w szybkim tempie
  • Jest sprężysty i miły w dotyku
  • Pięknie wygląda, może być dekoracją łóżeczka lub wózka

Z jakich materiałów może być zrobiony tkany kocyk?

Bawełna – to podstawowe włókno kocyków tkanych. Nie uczula i nie rozciąga się. Gruby materiał bawełniany grzeje, a cienki jest przewiewny, dzięki czemu chłodzi.

Owcza wełna – najlepiej z merynosów, nie gniecie się i wolno nasiąka wodą. Nawet ciepła wełna poprawia komfort termiczny. Materiał nie mechaci się i nie uczula, co więcej jest odporny na ataki moli. Co ważnie, nie pochłania również zapachów.

Kaszmir – to najdroższa na świecie wełna z kóz kaszmirskich. Charakteryzuje się pięknym połyskiem i jest niezwykle miękka.

Akryl – jest syntetyczną alternatywą dla wełny. W odróżnieniu od niej nie wchłania wilgoci, jednak szybko się mechaci i elektryzuje.

Bambus – ten materiał trzy razy bardziej niż bawełna chłonie wilgoć i bardzo szybko schnie. Jest wyjątkowo trwały, antyalergiczny, a w dodatku nie gromadzi roztoczy. Kocyki bambusowe to najbardziej delikatne i miękkie kocyki na rynku.

Kocyk muślinowy – przewiewny i delikatny, dzięki czemu pozwala oddychać skórze niemowlaka. W gorące dni zapewni przyjemny chłód i cyrkulacje powietrza.